KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13846084
nr 1384 6084
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Blyerts, 2 st, Fiskebåtar. Signerade. Motivet: 15x22 & 17x25, yttermått inklusive ram: 30x36 & 32x40 cm
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 mars 2021
kl 19:58:37
11/3 00:00:40
Emil Ekman
Läs mer om Emil Ekman